Obec Mirkovce

Ukončenie realizácie projektu: 03/2022

informačný plagát

Operačný program: Ľudské zdroje

Prioritná os: 6. Technická vybavenosť v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít

Špecifický cieľ: 6.1.2 Zlepšiť prístup ku kvalitnému vzdelávaniu vrátane vzdelávania a starostlivosti v ranom detstve

Hlavným cieľom projektu je vytvorenie podmienok pre deti v obci Mirkove a blízkom okolí na adekvátnu predškolskú prípravu a s tým spojené možnosti zvládnutia nasledujúceho stupňa vzdelania – povinného základného vzdelania. Ukončenie základného vzdelania je predpoklad ďalšieho štúdia, prípadne vyučenia a následne zamestnania sa. Týmito aktivitami sa zlepšia možnosti a predpoklady sociálneho a spoločenského začlenenia a vyrovnávania rozdielov v životnej úrovni medzi príslušníkmi MRK a príslušníkmi majority. Špecifickým cieľom projektu je vytvorenie zlepšenie technickej vybavenosti obce a jej školskej infraštruktúry.

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Dátum vloženia: 11. 1. 2022 18:12

ukážka videa

Harmonogram 2024 vývoz odpadu

ANKETA - optická sieť

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Projekt Materská škôlka

mš

Projekt Terénna sociálna práca v obci

projekt STP

Projekt Miestna občianska a preventívna služba

MOaPS

Enviromentálny fond - dotácia

Projekt

Mirkovce ležia v Košickej kotline v doline Balky. Zalesnená východná časť zasahuje do Slánskych vrchov. Nadmorská výška v strede obce je 285 m n. m. a v chotári 150 – 610 m n. m. V lokalite nájdeme jaskyňu Veterná diera (11m), ktorá je zimoviskom mloka škvrnitého. Od okresného mesta Prešov sú vzdialené 12 km.